Eszterlánc Óvoda, Dunakeszi

„Szentnek kell tartanunk a gyermek érintetlen lelkét: amit abba ültetünk, minden próbát kiálljon. Ha rosszat ültetünk bele, megmételyezzük egész életére.”

(Kodály Zoltán)

Dunakeszi a fõváros északi szomszédja. A Dunakanyar kapujaként is szokták emlegetni. Intézményünk Dunakeszi legrégebbi óvodája, mely jelentõs múltra tekint vissza. 1823-ban a katolikus egyház kisdedóvót alapított és idetelepítette a Miasszonyunkról Nevezett Kalocsai Iskolanõvéreket.

Programválasztásunknál – természetesen – a 80 éves múlt értékeit, hagyományait  is figyelembe vettük.Így a különbözõ programok megismerése után természetes volt számunkra, hogy Nagy Jenõné: „Óvodai nevelés a mûvészetek eszközeivel” címû alternatív programot adaptáljuk, hiszen e program szellemisége állt a nevelõtestület eddigi munkájához a legközelebb. A mai kor érzelmi elsivárosodásában és az értékvesztés felé haladó világban nagyon fontosnak tartjuk a harmonikus, szeretetteljes óvodai légkör kialakítását, és hogy gyermekeink olyan élményekbe részesüljenek, melyek „csak tiszta forrás”-ból fakadnak, és az életkoruktól sem idegen.

A program bevezetése óta arra törekedtünk, hogy esztétikus, igényes környezetet tudjunk kialakítani az óvoda helyiségeiben, és az udvaron egyaránt. Törekedtünk a programspecifikus elemek hangsúlyozására, a szín, anyag, forma összhangjának megteremtésére.

2003-ban befejeztük minõségirányítási rendszer kiépítését. Olyan rendszert hozhattunk létre, és fejlesztünk tovább, amely kielégíti mind az ISO 9001: 2000 szabvány, mind a teljes körû minõségfejlesztési program követelményeit.

A minõségfejlesztés bevezetése sok pozitív változást hozott intézményünk életébe. A folyamatok szabályozásán túl, a folyamatos fejlesztés képességének kialakulása mellett a szervezeti kultúránk is sokat fejlõdött. Kialakult bennünk egy rendszerszemlélet, amely nagy könnyebbséget jelentett nevelõmunkánk során is.

Lehetõséget nyitottunk partnereink számára, hogy megfogalmazzák igényeiket, elvárásaikat, elégedettségüket.

Nevelõtestületünk elkötelezett a program iránt! Tagjai vagyunk az Országos Egyesületnek, a Pest megyei munkaközösségnek, testvéróvodai kapcsolatunk van a csömöri Nefelejcs Óvodával. A szervezett rendezvényeken rendszeresen részt veszünk, felkérés esetén az elért eredményeinket is bemutatjuk.

A jövõben elsõdleges feladatunknak tekintjük, hogy a programot adaptáló és felhasználó óvodák szakmai munkáját segíteni tudjuk annak érdekében, hogy minél teljesebben megvalósulhassanak a mûvészeti program értékei.

Elérhetőségünk:

Eszterlánc Óvoda

Címünk : 2120 Dunakeszi, Budai N.A. u. 6-8.

Telefonszámunk :

Tel./Fax: 06/27/341-802