Brunszvik Teréz díj

Fülöp Sándorné, Rózsika Brunszvik Teréz díjat kapott

Dr. Hiller István oktatási és kulturális miniszter a Magyar Kultúra Napján kiemelkedő óvodai pedagógiai munkáért BRUNSZVIK TERÉZ-DÍJAT adományozott: FÜLÖP SÁNDORNÉNAK.

Fülöp Sándorné 40 évet dolgozott a szakmában óvodapedagógusként, 1987-től a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Intézet óvodai szaktanácsadójaként, majd a karcagi Madarász Imre Egyesített Óvodai Intézmény intézményvezetőjeként, később óvodapedagógusként, valamint az „Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel” Országos Egyesület megyei munkaközösség-vezetőjeként. Viktor Hugo gondolata jut eszembe, ha felidézem személyiségét: „ Élj úgy, hogy ne vegyenek észre ott, ahol vagy, de hiányozzál onnan, ahonnan eljössz.” Te mindig hiányzol nekünk, mert érezhettük felemelően gazdag gyermekszeretetedet, emberekben való hitedet, igényes pedagógiai gondolkodásodat, mély művészetszeretetedet, szolgálatkészségedet. Zsigereidben élt Kodály Zoltán gondolata: „Nem magunkért élünk, hanem egymásért.” Rózsika!

Az egyesületünk nevében szívből gratulálunk Neked.

Nagy Jenőné elnök