EUAKADÉMIA PÉCSEN Nyomtatás E-mail

2010. május 11-én „Kisgyermekkori művészeti nevelés Európában, kreatív gyermekek, kis művészek” címmel nemzetközi konferenciát szerveztek Pécsen, a kultúra fővárosában. 2010. május 11. A konferenciára finn, német, svájci, svéd, lengyel, olasz óvodai szakembereket fogadtak. A konferencián Magyarországot elnökünk képviselte, aki bemutatta a művészeti program gazdag módszertani lehetőségeit. A külföldi vendégek különböző meseszínházat, szabadban megszervezett rajzos tevékenységeket, papírból készült városalkotást, szülőkkel együtt tervezett és elkészített csobogó létrehozását, mutatták be.Az EU konferencia ismét rádöbbentett bennünket arra, milyen gazdag kultúránk van a Kárpát-medencében, amit gazdag, individualizáló óvodapedagógiánkban kiválóan alkalmazhatunk.