A kisgyermekkori nevelés minősége E-mail

2011. február 21-22-én került sor az Európai Unió Tanácsának Magyar Elnöksége, az Európai Bizottság szervezésében, és az Oktatásért Felelős Államtitkárság segítségével a „ A kisgyermekkori nevelés minősége” című konferenciára.
Magyarországot- az óvodai nevelés területén- Nagy Jenőné, elnökünk képviselte, aki a „Minőség a kisgyermekkor pedagógiájában” című  hármas szekcióban bemutatta a 12 éve működő „Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel” című alternatív programot. Előadásában kiemelte a minőségi nevelést biztosító bátorító nevelésen alapuló elveket, a gyermekek erkölcsi-szociális, esztétikai és intellektuális érzelmeit differenciáló művészeti tevékenységeket, kiemelten  Kodály országában a zenei irányelveire épülő óvodai zenei nevelést.