Egyesület

Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel

 
Jó példa a tevékenykedtetésre

 

Sokszor hangoztatja az óvodapedagógia, hogy akkor jók az óvodai fejlesztések, ha ahhoz a gyermekek okos tevékenykedtetése társul. A hatvani Godor Úti Óvodában egy szép üvegfestő kiállítása fogadott bennünket. A képek alatt három színben szívecskék sorakoztak, amit a gyermekek helyeztek el a kiállító térben. Kíváncsivá tett bennünket, hogy mit jelentenek ezek a szívecskék?

A gyerekek a kiállítás után többször megnézegetik az alkotásokat, és eldönthetik, hogy melyik mű tetszik nekik. Ha erre a kérdésre tudnak válaszolni, kiválaszthatják a csoportjuk színe szerint kivágott szívecskét, és a jelük rárajzolásával kitehetik azon alkotás alá, amelyiket legszebbnek tartanak. Gratulálunk a cselekedtető kiváló módszereikhez.