Egyesület

Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel

 
Bázisóvodák, modellóvodák tanácskozása Békéscsabán Nyomtatás E-mail

 

Nagyon régi vágya teljesült az egyesület vezetőségének. Háromnapos rendezvényt szerveztünk a tehetséggondozás feladatainak átgondolása érdekében, valamint a tehetségpont hálózatának végiggondolása céljából.Emellett kiemelt célunk volt, hogy a regisztrált tehetségpontjainkat át tudjuk minősíttetni, ami komoly kritériumokat hordoz magában. A képzésen részt vettek azok az óvodáink, ahol kétéves munka hátterében már kiépített a rendszer, viszont részt vettek olyan óvodáink is, akik mögött még a Géniusz Projektiroda által szervezett alapképzések sem voltak meg. A véleménykutató kérdőívek arról tanúskodnak, hogy ismét sokat tanulhattak a résztvevő óvodák. Ismét elmondhatjuk, hogy egy új feladatot elvállalhatnak a bázisóvodáink és a modellóvodáink: be lehet adni akkreditálásra, megmérettetésre a tehetségpontjaikat. Ehhez viszont az óvoda teljes tehetséggondozó koncepcióját ki kell dolgozni.
Ezúton is szeretnénk megköszönni a békéscsabai Százszorszép Művészeti Bázisóvodának a náluk töltött három napot. Csodálatos szervezőmunkájuknak, élmény teli programoknak, és felemelő szeretetüknek voltunk a részesei.