II. Püspökladányi Kórusfesztivál Kodály szellemében Nyomtatás E-mail

2011. június 9.

A felnőtt tehetséggondozás kiemelt feladata az Óvodai nevelés a Művészetek eszközeivel Óvodapedagógusok Országos Egyesületének. Öt éve határoztuk el, hogy a művészetek különböző területén országos fesztiválokat, táborokat hirdetünk, melynek célja, az óvodapedagógusok művészeti átitatódásának segítése, valamint képességeik karbantartása.

Ekkor vállalta el a püspökladányi Egyesített Óvodai intézmény, hogy Kodály szellemében, háromévenként megrendezi az óvodai kórusok fesztiválját.

A II. Kórusfesztivál léleknemesítő hatásáról nehéz gondolatokat fabrikálni. Azt meg kell élni! 200 óvodapedagógus, amikor együtt lélegzik, együtt van „csak” azért, hogy megtisztuljon a zenében szublimálva, csodálatos érzelmeket hoz felszínre. Ezt kaptuk a püspökladányiaktól, amit nagyon köszönünk minden óvodapedagógusnak, dajka néniknek, konyhán dolgozóknak, akik 300 fő ellátásáról gondoskodtak. Összefogásuk példaértékű, amihez szívből gratulálunk Papp Lászlóné intézményvezetőnek. (Lásd a képgaléria fényképeit!)

Nagy Jenőné

az egyesület elnöke