Egyesület

Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel

 
JAPÁN DELEGÁCIÓ FOGADÁSA A MŰVÉSZETI BÖLCSŐDÉKBEN ÉS ÓVODÁKBAN Nyomtatás E-mail

2013. május 11-én Magyarországra érkezett a Japán Tokiói Kodály Intézet 10 szakembere, akik meglátogatták azokat az óvodákat, ahol művészeti programmal működő bölcsődéket tartanak fent. A delegáció bepillantott Szolnokon a XIX. Esztétikai Tanácskozásra, ahol Nagy Jenőné elnök köszöntötte a delegációt, és jó tapasztalatszerzést kívánt a nagyon érdek-lődő japán pedagógusoknak. A japán pedagógusok fogadását Papp Lászlóné vezette, aki már két alkalommal járt Tokióban, hogy terjessze programunk nevelését. A csoport egy hétig tartózkodott Magyarországon, akiknek a költségeit Püspökladány városa és óvodai intézménye finanszírozta valamint a vendéglátó óvodák. Ezúton mondunk köszönetet Papp Lászlónénak, hogy ilyen nagy horderejű feladatra vállalkozott, hogy terjedjen az az eszme, amit az óvodapedagógiában az egyesület képvisel. Példaértékű programot állított össze, amely tele volt szakmai, kulturális értékekkel.