Egyesület

Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel

 
JUBILÁL AZ EGYESÜLET! Nyomtatás E-mail

Az Egyesület 15 éves.  Ilyenkor bennünk van az a szándék, hogy javítsuk működésünket, fejlesszük rendezvényeinket, adjunk minél több irányú megújulási lehetőséget tagságunknak, mert ezek segítenek bennünket abban, hogy ne égjünk ki, és ne merevedjen le óvodai gyakorlatunk. A jubileum sok feladatot ró ránk. Ezért kiemelt célunk a 15. jubileumi év méltó megünneplése óvodákban, megyei szintű munkaközösségekben, szakmai napokon, különböző rendezvényeken, országos szintű esztétikai tanácskozáson. Már készülünk az áprilisi püspökladányi találkozóra, ahol a visszaemlékezéseink mellett Forrai Katalin halálának 10. évében rá emlékezünk a kórusfesztivál megszervezésével. Továbbfolytatjuk a tehetségígéretekről szóló empirikus kutatómunkát. Ez év célja a hálózatok fejlesztése, hogy minél több óvoda bevonása a differenciált fejlesztésbe, illetve minél több nevelőtestület regisztráljon, és kezdje el beépíteni ezt az újszerű pedagógiát. Gyűjtsük egybe, és vezessünk katalógust azokról a cikkekről, tanulmányokról, könyvekről, amelyeket a programmal dolgozó pedagógusok, előadók írtak. Javasoljuk, hogy a honlapon nézzék meg, hogy mennyi szakbibliográfia van fent, majd tekintsék át a Művészeti Hírmondókat, mert azonban folyamatosan megjelentek az új könyvek, új cikkek. Ha elvesztek, érdemes a szerzőket megkeresni, mert ők lehetséges, hogy számítógépes formában el tudja küldeni az érdeklődő óvodapedagógusoknak. Három éve a minisztérium a pedagógus egyesületektől is elvárja az önkéntes munkát. Javasoljuk, hogy dolgozzunk ki jó gyakorlatot az óvodákban már több helyen alkalmazott ruhagyűjtési akciók, ruhabörzék megszervezéséhez. Kérjük az óvodákat, hogy írják meg a Hírmondóba a kialakult gyakorlatukat, hogy minél több óvoda tanulhasson belőle, bevezethesse, ezzel segítve a szülőket, a családokat. Bízunk abban, hogy a tervezett célokat valóra tudjuk váltani, és lesznek óvodák, akik ezekre a feladatokra vállalkozók lesznek.