Egyesület

Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel

 
FORRAI KATALIN HALÁLÁNAK 10. ÉVFORDULÓJÁRA EMLÉKEZTÜNK A III. KÓRUSFESZTIVÁLON Nyomtatás E-mail

„A zene ott kezdődik, ahol a szó hatalma véget ér!”
Igen, nehéz kifejezni e nap lelki hozadékát, ahol 10 kórus, a zene nyelvén fejezte ki, honnan jött, milyen értékeket képvisel a Kárpát- medencében. A kórusok népdalcsokrokkal mutatták be a helyi népdalok gyöngyszemeit, majd Kodály, Szőnyi Biciniumokat énekeltek különösen kedvesen, lelkük belső kivetítésével, sok mosollyal és lelkesedéssel. Csodálatos színfoltja volt a fesztiválon fellépő edelényi óvodapedagógusok és tanárok görög katolikus egyházi kórusa, akik egyházi műveket adtak elő. A rendezvényt meglátogatta Forrai Tamás és családja, Forrai Katalin fia, hogy személyesen átélhessék azokat a pillanatokat, amelyeket Kati néni tiszteletére rendeztünk.

A kórusfesztivált követve a Katica Óvodában található kopjafára felkerült Forrai Katalin bronz plakettje, melyet ezen a napon avattuk fel, és koszorúztunk meg.