Egyesület

Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel

 
XIV. Őszi egyesületi Konferencia Budapesten Nyomtatás E-mail

2014. november 8-án öröm volt elutazni Budapestre, ahol nagy szeretettel köszöntötték az egyesület tagságát a III. kerületi Ágoston Művészeti Óvoda óvodásai. A kiváló előadások a konferencia résztvevőinek gondolkodását ismét sok irányban nyitogathatták. Baksay Lászlóné, az Oktatáskutató és Fejlesztési Intézet óvodai szakembere, precíz összefoglalást tett a szaktanácsadói szerepek reflektorfényében, a köznevelésben lassan elinduló minősítési eljárásról. Pontosította a szaktanácsadók támogató, segítő és fejlesztő munkájáról az egybegyűlteket. A második előadónk "A generációkutatás és az óvodák családdal történő együttnevelésének összefüggései" címmel tartott előadást.  Dr. Pais Ella Regina európai hírű generációkutató, a Pécsi Tudományegyetem Pedagógiai Tanszékének tanszékvezető tanára, teljesen más aspektusból foglalkozott a témával. A konferencia résztvevői  nagyon elégedettek voltak az új generációk megismertetésével, és azzal az előadói segítő megközelítéssel, melyet ezen generáció bevonása érdekében felvetett.  A tanárnőtől ígéretet kaptunk, hogy az előadását elküldi, hogy feltehessük a honlapunkra. Várjuk az előadását.