Konferencia 2015. április 2-3. Nyomtatás E-mail

„NEVELJÜNK EGYÜTT A SZÜLŐKKEL!” konferencia megrendezésére kerül sor.

Konferencia célja: az óvodapedagógusok és a szülők nevelőkapcsolatának erősítése az eredményesebb iskolaérettség eléréséhez
Helyszíne: Szolnok
A tanácskozás helyszíne: a Szolnoki Műszaki Szakközép és Szakiskola Jendrassik György Gépipari Tagintézmény előadóterme, Szolnok, Baross út 37.

Időpontja: 2014. április 2. csütörtök 10:00

A KONFERENCIA  PLENÁRIS  PROGRAMJA

Megyénkbe érkező óvodapedagógusokat Szolnok Város Óvodák Kórusa és
Szymczak Judit, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Intézet igazgatónője köszönti.
Társadalom, család és az óvoda
Előadó: Soltész Miklós államtitkár
Emberi Erőforrások Minisztériumának Egyházi, Nemzetiségi és Civil Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkársága
„Az örök szolgálat régi és új szerepeikben.”
Előadó: Szakács Mihályné dr. főiskolai tanár
a Tessedik Sámuel Főiskola Pedagógiai Karának volt dékánja
„A művészeti alternatív program ajánlásai a szülő-óvodapedagógus együttnevelésének biztosításához.”
Előadó: Nagy Jenőné, főiskolai adjunktus, a művészeti alternatív programszerzője, Gál Ferenc Pedagógiai Főiskolai Kar

Délután tíz korreferátumot hallhatunk az óvodai nevelés minden területét lefedve, hogy az óvodák miként vonják be a szülőket a gyermekek tevékenységeibe, s annak eredményességének tisztázásába. A teljes meghívó és a jelentkezési lap mellékelve Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

ÓVODAPEDAGÓGUSOK ORSZÁGOS TEHETSÉGSEGÍTŐ TANÁCSÁNAK VII. TEHETSÉGGONDOZÓ KONFERENCIÁJA KERÜL SOR
Időpontja: 2015. április 3. péntek 9 óra

9:00 Tehetségígéretek gondozása: mit adok, és mit kapok e pozitív szemléletű munkafolyamatban?
Előadó: Kormos Dénes
a Magyar Tehetségsegítő Tanácsok Kollégiumának elnöke
10:00 Tehetségpontok akkreditálásának célja, típusai és menete ebben az évben
Előadó: Szántó Judit projektvezető, MATEHETSZ
 10:40 Gazdagító programpárok a szülők részvételével
Egynapos közös szülő-gyermek-óvodapedagógus lazító programjának bemutatása
Előadó: a püspökladányi Egyesített Óvodai Intézmény
11:10 Ciripelő zenei tehetségígéretek műhelyének gazdagító programja
Előadó: Dr. Gordánné Oláh Márta és Kövesdi Gáborné intézményvezetők
11:30 A tehetségműhelyek és a családok együttműködésének gazdagítása, közös művészeti élményeken keresztül - "Aprólábak Néptánc gála- táncház"
Előadó: Gulyás Ferencné intézményvezető, Benéné Kecskeméti Anna óvodapedagógus, művészeti instruktor

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Fedezzük fel a 2015. év felfedezettjét!
2015. január hónapban szeretettel vártuk a népdaléneklő versenyre jelentkező kolléganőket, hogy felkészítő programon vehessenek részt a megmérettetés előtt. Április 3-n kerül sor a „Felfedezettünk kiválasztására
Népdalénekeseink:
Bogdán Iiborné, Százhalombatta