Sátoraljaújhelyi Hétszínvirág Szlovák Nemzetiségi Művészeti Bázisóvoda

Sátoraljaújhely, Magyarország észak-keleti szögletében, a szlovák határ közelében, a Sátor-hegy lábánál terül el.

Tájegysége a vadregényes hegyköz, csatolt városrészei Széphalom és Károlyfalva települések. Környékünkön szlovák és német nemzetiségû lakosság él.

Segítõ kezünket Kodály Zoltán híres szavai alapján nyújtjuk felétek:

„Mert nem magunkért élünk, hanem egymásért.”

Küldetésünk:

• Magyar óvodaként a kisebbségi óvodai nevelés felvállalásával többletértéket teremtünk.
  • Tevékenységünkkel szolgáljuk a kisebbségi nevelés iránt érdeklõdõ lakosságot.
  • Biztosítjuk az anyanyelvi környezetet, a nemzetiségi nyelv ízlelgetését nemzetiségi óvodapedagógusok által.
  • Ápoljuk és fejlesztjük a kisebbségi életmódhoz, kultúrához kötõdõ hagyományokat, szokásokat.
  • Segítjük az identitástudat kialakítását.

A székhely óvoda 8 csoportos, és 1 csoportjában folyik 1985. óta szlovák nemzetiségi nevelés. Minden csoportunk Nagy Jenõné az „Óvodai nevelés a mûvészetek eszközeivel”, nemzetiségi csoportjaink pedig a „Nevetni, felfedezni, csodálkozni” címû alternatív programok szerint dolgozik. Büszkék vagyunk arra, hogy 2007. szeptember 27-én az Óvodai Nevelés a Mûvészetek Eszközeivel Óvodapedagógusok Országos Szakmai Egyesülete országos nemzetiségi bázisóvodai címet adományozott óvodánknak.

A megbízás alapján szeretnénk:

• Az alternatív programot adaptáló, felhasználó szlovák és német nemzetiségi óvodákat összefogni, szakmai munkájukat segíteni.
  • Az alternatív program értékeit széles körben terjeszteni a szlovák és német nemzetiségi óvodák körében.

Szeretettel várunk minden kedves érdeklõdõt barokk stílusú városunkba, a vulkanikus hegyek, a finom borok, Rákóczi, Kazinczy és Kossuth hazájába.

Elérhetőségeink:

Hétszínvirág Óvoda Szlovák és Német Nemzetiségi Óvoda és Bölcsőde

Cím: 3980 Sátoraljaújhely, Dózsa György u. 24.
Telefon: 06-47-521-199

Tagóvodák, kihelyezett csoportok, intézményegység:

• Esze Tamás úti Tagóvoda (5 csoport): 3980 Sátoraljaújhely, Esze Tamás u. 79.
  • Partizán úti Tagóvoda (8 csoport): 3980 Sátoraljaújhely, Partizán u. 2.

Itt történik a sajátos nevelési igényû gyermekek fejlesztése 1993-tól.

• Hollóházi Tagóvoda (2 csoport): 3999 Hollóháza, Petõfi S. u. 4.

Szlovák nemzetiségi nevelés 2002-tõl.

• Károlyfalvi Kihelyezett Csoport (1 csoport): 3944 Károlyfalva, Rákóczi u. 60.

Német nemzetiségi nevelés 1993-tól.

• Széphalmi Kihelyezett Csoport (1 csoport): 3988 Széphalom, Kazinczy u. 273.
  • Hajnal úti Bölcsõde (2 csoport): 3980 Sátoraljaújhely, Hajnal u. 10.